Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Liturgijom, polaganjem vijenaca i prisluživanjem svijeća kod centralnog spomen-obilježja poginulim borcima Vojske Republike Srpske kao i svečanom akademijom obilježen je  Dan i Krsna slava Opštine Novi Grad.

S obzirom na situaciju uzrokovanu pandemijom virusa korona, sve manifestacije kojim se tradicionalno tokom cijelog mjeseca jula obilježava ovaj svečani dan su otkazane, dok su polaganje vijenaca i svečana akademija organizovani u prisustvu malog broja građana.

Na svečanoj akademiji pored načelnika opštine Novi Grad Miroslava Drljače obratili su se predsjednik Skupštine opštine Novi Grad Mirko Zgonjanin i predsjednik bratske opštine Bač. Ovom prilikom uručena su i opštinska priznanja građanima Novog Grada za promociju i doprinos razvoju opštine, kao i zalaganje i humanitarni rad.

Zlatna plaketa dodijeljena je  Fudbalskom klubu “Sloboda“ Novi Grad, koji obilježava 110 godina rada, Udruženju "Green team" za veliki doprinos u borbi protiv izgradnje odlagališta radioaktivnog  otpada na Trgovskoj gori i Zdravku Vajagiću akademskom slikaru zbog poklona 11 umjetničkih djela Kulturno- obrazovnom centru Novi Grad. .

Srebrna plaketa dodijeljena je Milanu Jovaniću, za provođenje akcije za izgradnju kuće dječaku  Dejanu Zoriću iz Donjih Agića, Panevropskom univerzitetu Apeiron,  jedinoj visokoškolskoj ustanovi u Novom Gradu, dokumentaristi galerije u Novom Gradu Mirjani Drljača, za doprinos u organizaciji Likovne kolonije "Rakani" koja ove godine obilježava 35 godina postojanja i prof.dr.Dragi Todiću, za veliki doprinos u razvoju naučne misli, naučno- istraživačkog rada na osnovu kojeg je objavio nekoliko knjiga.

Plakete su dodijeljene i najuspješnijim u oblasti privrede, pa je tako plaketa za najuspješnije privredno društvo dodijeljena zdravstvenoj ustanovi Apoteka "B FARM" Novi Grad, za najuspješnije malo preduzeće firmi "Braća Stjepanović", za najuspješnije mikro privredno društvo preduzeću "Komosar" d.o.o, za najuspješnijeg samostalnog preduzetnika trgovinsko preduzetničkoj radnji "Nada", a za najuspješnijeg registrovanog poljoprivrednog proizvođača  Marinku Ljepoji.

Zahvalnice su dodijeljene Mladenu Trniniću, koordinatoru Odbora Omladinske banke Novi Grad,  Borki Zorić, za doprinos akciji "Kuća za Dejana" , Nedeljku Lajšiću, za veliki doprinos u promociji opštine Novi Grad velikim brojem Filmskih projekata, Rajku Predojeviću za značajan doprinos rastu i razvoju različitih privrednih subjekata i zapaženom političkom radu i borbi za interese svih građana opštine Novi Grad.

Zahvalnice su dodijeljene pojedincima i grupama koji su u vrijeme vanrednog stanja uzrokovanog pandemijom virusa korona pokazali visok nivo humanosti, požrtvovanosti i solidarnosti, i to timu Streetball Novi Grad i Offroad Team-u „Carigrad“, za pomoć starijim, nemoćnim i bolesnim licima kroz dostavu hrane i lijekova u vrijeme vanrednih mjera, kao i Radenku Babiću  i Goranu Stošlјeviću, za značajnu materijalnu pomoć opštini za vrijeme trajanja pandemije korona virusa.

Zahvalnice su dodijeljene i svim ngažovanim u karantinnu za vrijeme trajanja vanredne situacije, a to su zaposlenici:

 • Opštine Novi Grad - Milan Žujić, Dražen Babić, Duško Adamović, Dalibor Dudić, Mario Erceg, Nikola Slavulј, Ratko Pavić, Dušanka Štrbac, Stanka Zuber, Slađana Pilipović, Jasmina Dautović,
 • Policijske stanice Novi Grad -Želјko Škorić, Smajil Ekić, Milorad Basrak,Nikola Ćurguz, Milan Mijatović, Zlatko Radulović, Želјko Savanović, Duško Predojević, Dragomir Milјević, Radenko Gojić, Duško Ivanić.
 • Srednjoškolskog centra „Đuro Radmanović“ - Ranko Medić, Gordana Milјević, Stojanka Grubor, Ranko Drlјača, Slobodan Blagojević, Slavica Marin,
 • Doma zdravlja Novi Grad - dr Miloš Grujić, dr Aleksandra Grujić, dr Milan Simić , Želјka Zec, Spomenka Ivanović, Snežana Stanar, Nikola Gajić, Željka Vejnović
 • Iskre - Svjetlana Knežević, Milka Grbić, Milka Đurić
 • JU KOC-a - Dražena Latinović, Gordana Mačak
 • Centra za socijalni rad - Mirsad Kušumović
 • OŠ „Vuk Karadžić“ - Milosava Šaponja
 • OŠ „Sveti Sava“ – Bilјana Karan
 • Crvenog krsta - Duško Suzić
 • Sportske dvorane - Duško Santrač

 

Korisni linkovi

http://www.predsjednikrs.net

Predsjednik RS

http://www.vladars.net

Vlada Republike Srpske

https://www.narodnaskupstinars.net/

Narodna skupština RS

http://komorars.ba/

Privredna komora RS

http://www.predsjednistvobih.ba

Predsjedništvo BIH

Opština Novi Grad

Petar Kočića 2,
79220 Novi Grad

Telefon: 052 720 452 
Faks: 052 720 901 
e-mail: info@opstina-novigrad.com
JIB: 4400764840006

Radno vrijeme
pon.-pet. od 07:00h od 15:00h

Partnerske opštine

 

 Poslovno okruženje