Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Na terenima SC "Mlakve" u Novom Gradu danas je održana Međunarodna i nacionalna izložba pasa Šampionat Bosne i Hercegovine "SANA 2018". Izložbu je, u jutarnjim časovima, otvorio zamjenik načelnika Opštine Bojan Lukač.
Otvarajući manifestaciju zamjenik načelnika rekao je da opština Novi Grad podržava manifestacije koje promovišu ovu opštinu u Republici Srpskoj, BiH i svijetu.

"Opština Novi Grad podržava i rad Kinološkog društva Novi Grad koje je dobro organizovano i jedno od prvih koje je postalo član Kinološkog savez Republike Srpske", rekao je Lukač.

Ženka samojeda stara 17 mjeseci, vlasnika Miroslava Babića iz Gradiške, pobjednik je državne izložbe pasa svih rasa održane danas u Novom Gradu. Srpski gonič, vlasnika Boška Brkljača, šampion je izložbe pasa svih rasa, dok je Ši Cu vlasnice Nine Dimnik pobjednik Međunarodne izložbe.

Izložbu pasa "SANA 2018" organizovali su Kinološki savez BiH, Kinološki savez RS i Kinološko društvo Novi Grad, a pokrovitelj je Opština Novi Grad.