Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U okviru programa Omladinske banke u Novom Gradu juče su potpisani ugovori za 20 projekata mladih koji će biti realizovani u 2018. godini, ukupne vrijednosti 33.995,00 KM, od čega sredstva Fondacije Moazik, u okviru projekata neformalnih grupa mladih, iznose 8,890,00 KM, doprinosi zajednice 11,770,00 KM, dok će Opština Novi Grad za projekte ove godine izdvojiti 13.335,00 KM.

Mladen Trninić, član odbora Omladinske banke Novi Grad, istakao je da se projektima ravnomjerno težilo pokriti cijelokupno područje opštine Novi Grad.

"Projekti su raznovrsni i tiču se infrastrukture, ali i škola i vrtića. Takođe smo nastojali da ravnomjerno budu zastupljeni svi dijelovi opštine", rekao je on.

Željko Pauković, direktor programa Fondacije "Mozaik", istakao je da će u 2018, u 25 lokalnih zajednica u BiH, biti podržano ukupno 154 projekta ukupne vrijednosti 350.000 KM. Osim toga, Fondacija "Mozaik" će do 2026. godine podržati 5.000 društvenih projekata ovih neformalnih grupa, te 500 društvenih biznisa mladih.